fbpx

Nie Panikuj! – Warsztaty Kreatywnego Pisania Powieściologii

Scroll this

Te warsztaty nie są dla tchórzliwych pisarzy.

Jeśli boisz się zmierzyć z największym demonem każdej powieści, to nie znajdziesz tutaj niczego dla siebie.

Ale jeśli masz dosyć BLOKADY PISARSKIEJ, to czuj się uroczyście zaproszona.

W tym roku minął cztery lata od kiedy zaczęłam pisać swoją powieść. Te lata nauczyły mnie wiele. Poprawiłam swój warsztat, znalazłam głosy bohaterów, a mój styl w końcu mogę nazwać swoim.

Ale to nie za to jestem jej najbardziej wdzięczna.

Pisanie powieści jest jedną z najtrudniejszych rzeczy, które w życiu robiłam i moja powieść nie pozwala mi o tym zapomnieć.

Blokada pisarska?

Brak wiary w siebie?

Wątpienie, że to, co piszę ma sens?

Strach przed pustą kartką?

Zazdrość o sukces innych pisarzy?

Przez wiele lat te uczucia wydawały mi się normalne. Pisanie szło źle, czasami nie szło wcale, ale koniec końców – zawsze jakoś tam było.

Aż do dnia, kiedy całkowicie straciłam miłość do pisania.

To było dwa lata temu. Bałam się spojrzeć na manuskrypt, bałam się przewrócić kartkę, bałam się przeczytać choćby jedno słowo. Wszystko, absolutnie wszystko, co napisałam wydawało mi się bez sensu. Ha, to lekko powiedziane – byłam przekonana, że jestem najgorszym pisarzem na świecie. O ile w ogóle pisarzem pozwalałam się nazwać.

W tamtym okresie nawet przez chwilę nie przeszło mi przez głowę, że mogę cierpić na BLOKADĘ PISARSKĄ. W końcu cośtam pisałam – co z tego, że pisanie sprawiało mi więcej bólu niż przyjemności?

Myślałam, że tym sposobem napiszę swoją powieść. Ale niska samoocena, moje wątpliwości, oraz nieustający głos krytyka w głowie wymusiły na mnie przerwę. Odstawiłam powieść na bok i postanowiłam odnaleźć straconą miłość do pisania.

To była długa podróż, ale dzisiaj mogę powiedzieć, że BLOKADA PISARSKA jest moim ulubionym problemem. Dlaczego? Ponieważ, aby z niej wyjść nie musisz posiadać wyjątkowych umiejętności. Wystarczy, że zmienisz swój stosunek do strachu.

WARSZTATY KREATYWNEGO PISANIA POWIEŚCIOLOGII: NIE PANIKUJ! pozwolą Ci raz na zawsze pożegnać się z BLOKADĄ PISARSKĄ.

Dowiesz się:

  • Jak rozpoznać najwcześniejsze objawy BLOKADY PISARSKIEJ

  • Jak pokonać BLOKADĘ PISARSKĄ, na którą obecnie cierpisz

  • Jak pokonać strach przed pisaniem

  • Jak rozwinąć pomysł na powieść

  • Jak pisać codziennie (i bez pomocy Muzy)

Poznasz:

  • Ćwiczenia z Kreatywnego Pisania, która pozwolą Ci doprowadzić swoją powieść do końca (i nie porzucić pomysłu dla pozornie lepszego pomysłu)

  • Techniki medytacyjne, które uciszą głos krytyka w głowie i pozwolą Ci odzyskać miłość do pisania

  • Sposoby na pisanie, które pozwolą Ci stworzyć manuskrypt gotowy do redakcji, oraz sposoby na redakcję, które pozwolą Ci przeprowadzić ją bez stresu

Te warsztaty nie tylko pozwolą Ci wyleczyć się z BLOKADY PISARSKIEJ, na którą obecnie cierpisz. WARSZTATY KREATYWNEGO PISANIA: NIE PANIKUJ! sprawią, że pożegnasz ten problem na zawsze!

Warsztaty Kreatywneg Pisania odbędą się 9.12.2018 w godzinach 12:00 – 14:00

(online)

KLIKNIJ TUTAJ, ŻEBY KUPIĆ BILET NA WARSZTATY