WARSZTATY KREATYWNEGO PISANIA POWIEŚCIOLOGII

Scroll this

Pokażę Ci, jak zmienić swoje doświadczenia w poruszającą historię. Dołącz do grupy dzielnych pisarzy, którzy chcą napisać swoją powieść.

Chcesz napisać powieść, ale nie wiesz, jak się za to zabrać? Może brakuje Ci pomysłów, albo dochodzisz do pewnego punktu i nie potrafisz iść dalej? A może masz już manuskrypt, ale czegoś mu ciągle brakuje?

Twój świat składa się z tysiąca historii, które chciałyby znaleźć miejsce na kartkach Twojej książki. Może masz za sobą doświadczenie, które zmieniło całe Twoje życie; trudne dzieciństwo, fascynującą pracę, niezwykłą podróż, lub ważną przyjaźń…Wiele poruszających powieści powstało na podstawie prawdziwych uczuć i doświadczeń – nawet tych, które mogą nam się wydawać zwyczajne.

Podczas Warsztatów Kreatywnego Pisania Powieściologii znajdziesz pomysł na swoją powieść, odkryjesz, jak ubrać go w słowa, oraz jak zredagować skończony manuskrypt. Pokażę Ci ćwiczenia i sposoby, jakich używam, by stworzyć wielowymiarowe postacie, pilną historią, oraz zapierające dech w piersiach opisy.

Niezależnie od tego, czy Twoja historia jest smutna, radosna czy błąka się gdzieś pomiędzy, znajdziemy sposób, by opowiedzieć ją w taki sposób, by Twój czytelnik nie mógł się od niej oderwać!

Pod koniec Warsztatów będziesz mieć:

  1. Ćwiczenia, które pozwolą Ci pokonać każdą blokadę pisarską
  2. Początek swojej powieści
  3. Narzędzia do redakcji
  4. Pomysł na to, jak rozwinąć powieść

Oprócz tego dostaniesz ode mnie szczegółową analizę swojego fragmentu oraz sugestie, jak rozwinąć swój pisarski warsztat!

Pisarze, którzy już teraz zapiszą się na warsztaty będą mogli wysłać mi swój fragment jeszcze przed zajęciami! Jeśli nie masz fragmentu, wyślę Ci ćwiczenie, które pozwoli znaleźć Ci pomysł!

Jeśli chcesz napisać powieść, ale nie wiesz, jak się za nią zabrać; albo jeśli już nad czymś pracujesz, ale utknąłeś/utknęłaś w martwym punkcie, to te warsztaty są dla Ciebie. Niezależnie od tego, czy marzysz o wydaniu swojej powieści lub piszesz do metaforycznej szuflady, odkryjesz niezwykłą magię pisania. Praca nad swoją historią pozwoli Ci rozwinąć umiejętności, które nie są bezpośrednio związane z pisaniem. Zaczniesz przywiązywać większą uwagę do szczegółów, zauważysz magię w rzeczach pozornie zwyczajnych, i staniesz się ciekawszy/ciekawsza świata.

Jeśli zmagasz się z perfekcjonizmem, to moje warsztaty dadzą Ci mnóstwo odwagi, aby go pokonać. Nic nie zabija kreatywności brutalniej niż autokrytyka. Nauczę Cię podejść do procesu pisania i redakcji w konstruktywny i owocny sposób. Moje warsztaty przywrócą radość do pisania, którą może straciłeś/aś.


„Ćwiczenia Kasi Szyszko otworzyły mi oczy, pozwoliły zrozumieć, na jakim etapie swojego pisania jestem. Kasia ma niezwykły dar motywowania do pisania. Inspiruje, chętnie dzieli się wiedzą i doświadczeniem. Ma też ogromną wrażliwość, która pozwala jej zbliżyć się do prawdy zamkniętej w słowach. Czujnym okiem wyłapuje wszelkie niuanse, subtelnie wypunktowuje braki i szkicuje drogi, którymi twoje pisanie może się potoczyć.
Wewnętrzny krytyk skutecznie podcina skrzydła nie jednemu pisarzowi. Dzięki Kasi Szyszko znów zaczniesz latać.
Polecam pracę z Powieściologią, warto!”

– Magda

„Dobry warsztat jest czymś, nad czym trzeba pracować. Mam w rodzinie śpiewaka operowego: uznany talent i doświadczenie nie zwalniają z ćwiczeń, również pod okiem nauczycieli. Uważam, że to norma w każdej dziedzinie, nie tylko muzyce.
Z Kasią pracuję od kilku miesięcy, szlifując manuskrypt. Nikt go za mnie nie napisze – bo i nie w tym rzecz – za to cenne jest wsparcie osoby, która spojrzy na tekst trzeźwo, zauważy co w nim dobre – ale i zauważy luki, problem z tempem narracji, okazyjne pójście na łatwiznę, czy też po prostu miejsca, z których warto wyciągnąć więcej.
Kasia podchodzi do pracy nad manuskryptem z olbrzymim zaangażowaniem. Oprócz intuicji (ważnej!), ma doświadczenie i przygotowanie zawodowe – a to czuć. I to jest świetna sprawa, bo jej uwagi są konkretne i pomagają ulepszyć tekst, ale jest też miejsce na wszelkie meta-dyskusje, które pozwalają się rozwijać.”

– Ola

NAUCZYCIEL: KASIA SZYSZKO

Kasia Szyszko ukończyła studia magisterskie na kierunku Kreatywnego Pisania na Uniwersytecie Kent w Canterbury, gdzie obecnie robi doktorat oraz wykłada Elementy Powieści. Jej opowiadania zostały opublikowane w magazynie „Kartki”, „The Vulture” oraz antologiach New Writing in Kent Vol.1 i 2.

Od 2016 roku prowadzi Powieściologię i jest redaktorką dwóch powieści.

W lipcu 2018 Kasia ukończyła warsztaty pisarskie pod okiem George’a Saundersa i Mary Karr.

Obecnie jest w trakcie pracy nad swoją pierwszą powieścią.

PROGRAM WARSZTATÓW


KUP BILETY NA WARSZTATY KREATYWNEGO PISANIA POWIEŚCIOLOGII

Nie mogę się doczekać, aż spotkamy się na Warsztatach Kreatywnego Pisania Powieściologii! Jestem pewna, że oprócz mnie, spotkasz pisarzy, którzy zrozumieją to, co chcesz jako pisarz osiągnąć i okażą się być najważniejszym wsparciem na Twojej drodze pisania!

Komentarze

Komentarze