Warsztaty Pisania: REDAKCJA

Scroll this

Zredaguj swój tekst podczas Warsztatów Pisania Powieściologii.

CENA: 600zł za 2 tygodnie Intensywnych Warsztatów

Jeśli napisałeś/aś opowiadanie lub skończyłeś/aś fragment powieści, ale nie wiesz, co z nim zrobić – to te warsztaty są właśnie dla Ciebie. Może nagle utknąłeś/aś w martwym punkcie? Albo jesteś doświadczonym pisarzem, który chce rozwijać swój warsztat? A może cierpisz na blokadę pisarską i nie wiesz, jak skończyć tekst, nad którym pracujesz od dawna?

Podczas tego intensywnego 2 -tygodniowego Kursu Pisania przeprowadzę Cię przez proces pisania i redakcji tekstu.

Dam Ci wszystkie narzędzia, których potrzebujesz, aby stworzyć poruszający, oryginalny i ważny tekst.

Podczas warsztatów będziesz mógł podzielić się nim z innymi pisarzami, usłyszeć moją i ich opinię oraz dostać porady, które sprawią, że Twoje pisanie przejdzie Twoje najśmielsze oczekiwania! Pod koniec naszego spotkania będziesz mieć w rękach skończone opowiadanie oraz narzędzia, które pozwolą Ci kontynuować pracę nad dłuższym tekstem!

Przez dwa tygodnie poznasz mnóstwo ćwiczeń, które pomogą Ci zmierzyć się z typowymi problemami pisarskimi: brakiem pomysłów, blokadą pisarską i strachem przed redakcją. Te ćwiczenia pomogą Ci znaleźć swój oryginalny styl i głos, oraz przelać swoje słowa na papier w taki sposób, że Twój czytelnik nie będzie mógł się od nich oderwać.


Odkryjesz piękno formy, dowiesz się, jak zbudować świat w trzech zdaniach, nauczysz się pisać pilne dialogi, oraz jak stworzyć silną relację między czytelnikiem a bohaterami. Wyostrzysz swoje pisarskie zmysły i zabierzesz swoich czytelników w krótką, ale intensywną literacką podróż. I co najważniejsze – skończenie historii doda Ci odwagi i pewności siebie, by zmierzyć się z większą formą – powieścią!

NAUCZYCIEL: KASIA SZYSZKO

Kasia Szyszko ukończyła studia magisterskie na kierunku Kreatywnego Pisania na Uniwersytecie Kent w Canterbury, gdzie obecnie robi doktorat oraz wykłada Elementy Powieści. Jej opowiadania zostały opublikowane w magazynie „Kartki”, „The Vulture” oraz antologiach New Writing in Kent Vol.1 i 2.

Od 2016 roku prowadzi Powieściologię i jest redaktorką dwóch powieści.

W lipcu 2018 Kasia ukończyła warsztaty pisarskie pod okiem George’a Saundersa i Mary Karr.

Obecnie jest w trakcie pracy nad swoją pierwszą powieścią.


Jak wyglądają Warsztaty ONLINE?


Aby wziąć udział w Warsztatach Pisania musisz mieć tekst, nad którym chcesz pracować.


Nie oznacza to, że musi to być Twoje najnowsze opowiadanie. Może jest jakiś tekst, który zacząłeś/zaczęłaś pisać dawno temu, ale z jakiegoś powodu nie możesz go skończyć?


A może już go skończyłeś/aś, ale nie wiesz za bardzo, co możesz z nim teraz zrobić?


Opowiadanie lub fragment powieści, nad którym zdecydujesz się pracować nie musi należeć do Twoich najlepszych, ale zdecydowanie musi Ci na nim zależeć.


Spędzisz z nim bowiem intensywne dwa tygodnie, dlatego chcesz wybrać tekst, któremu jesteś w stanie poświęcić swój czas i energię.


Zawsze wybieram opowiadanie, które budzi we mnie ciekawość. Może jest w nim jakaś postać, którą chciałabym lepiej poznać? Albo temat, który chciałabym głębiej eksplorować?


Oczywiście często czytając swoje teksty, żaden z nich nie wydaje mi się wystarczająco dobry. Polecam Ci jednak zaufać temu głosowi, który jest ciekawy i zapomnieć na te dwa tygodnie o wściekłym krytyku.


Potrzebujesz bowiem stworzyć przestrzeń dla nowego pomocnika w Twoim procesie pisania: Redaktora.


Warsztaty Pisania: Redakcja to Twoja okazja, aby poznać najważniejsze tajniki redakcji, stać się redaktorem swoich tekstów oraz tekstów innych pisarzy.


Warsztaty Pisania: Redakcja dadzą Ci niesamowitą okazję podzielenia się Twoim tekstem z innymi pisarzami. Otrzymasz od nich szczegółową analizę i poznasz sposoby, które pomogą Ci doprowadzić Twoją historię do jej ostatecznej wersji.

Warsztaty REDAKCJA będą miały miejsce na dwóch platformach: Zoom oraz Trello.


Spotkamy się SZEŚĆ RAZY na Zoomie, aby podyskutować o wszystkim związanych z tworzeniem opowiadań, poznać się lepiej oraz odpowiedzieć na najważniejsze pytania, które Cię męczą.


Wszystkie spotkania będą nagrywane, więc jeśli nie będziesz mógł/mogła wziąć w nich udziału, obejrzysz je później!
Oprócz tego CODZIENNIE spotkamy się na Trello – darmowej platformie, na której dostaniesz dostęp do wszystkich materiałów dodatkowych, ćwiczeń, analiz i odpowiedzi na pytania.


Warsztaty są wypełnione mnóstwem praktycznych ćwiczeń, dzięki którym uczestnicy poznają głębiej kolejne kroki procesu redakcji opowiadania.

Nauczona doświadczeniem wiem, że każdy z nas potrzebuje dużej przestrzeni, by odkryć swoją historię, dlatego mam miejsce dla jedynie 6 odważnych i zdeterminowanych pisarzy.

Chcesz się zapisać?

Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące warsztatów, nie wahaj się do mnie napisać.

Magda

„Ćwiczenia Kasi Szyszko otworzyły mi oczy, pozwoliły zrozumieć, na jakim etapie swojego pisania jestem. Kasia ma niezwykły dar motywowania do pisania. Inspiruje, chętnie dzieli się wiedzą i doświadczeniem. Ma też ogromną wrażliwość, która pozwala jej zbliżyć się do prawdy zamkniętej w słowach. Czujnym okiem wyłapuje wszelkie niuanse, subtelnie wypunktowuje braki i szkicuje drogi, którymi twoje pisanie może się potoczyć.
Wewnętrzny krytyk skutecznie podcina skrzydła nie jednemu pisarzowi. Dzięki Kasi Szyszko znów zaczniesz latać.
Polecam pracę z Powieściologią, warto!”
Warsztaty Kreatywnego Pisania: Opowiadanie
2020-02-23T09:08:50+00:00
„Ćwiczenia Kasi Szyszko otworzyły mi oczy, pozwoliły zrozumieć, na jakim etapie swojego pisania jestem. Kasia ma niezwykły dar motywowania do pisania. Inspiruje, chętnie dzieli się wiedzą i doświadczeniem. Ma też ogromną wrażliwość, która pozwala jej zbliżyć się do prawdy zamkniętej w słowach. Czujnym okiem wyłapuje wszelkie niuanse, subtelnie wypunktowuje braki i szkicuje drogi, którymi twoje pisanie może się potoczyć. Wewnętrzny krytyk skutecznie podcina skrzydła nie jednemu pisarzowi. Dzięki Kasi Szyszko znów zaczniesz latać. Polecam pracę z Powieściologią, warto!”

Tomek

„Na stronę Kasi trafiłem w okresie apatii pisarskiej i ta wizyta pomogła mi bardzo w uporaniu się z własną blokadą. Zarówno artykuły jak i filmy przekazują rzetelną, praktyczną wiedzę, każdy znajdzie w nich coś cennego dla siebie, zwłaszcza że Kasia potrafi skupiać uwagę widza, mówi zajmująco i swobodnie. Uczestniczyłem także w prowadzonych przez Kasię warsztatach w Warszawie, które były bardzo udane, mam nadzieję, że nie będę musiał długo czekać na kolejne!”
Warsztaty Kreatywnego Pisania: Opowiadanie
2020-02-23T09:09:16+00:00
„Na stronę Kasi trafiłem w okresie apatii pisarskiej i ta wizyta pomogła mi bardzo w uporaniu się z własną blokadą. Zarówno artykuły jak i filmy przekazują rzetelną, praktyczną wiedzę, każdy znajdzie w nich coś cennego dla siebie, zwłaszcza że Kasia potrafi skupiać uwagę widza, mówi zajmująco i swobodnie. Uczestniczyłem także w prowadzonych przez Kasię warsztatach w Warszawie, które były bardzo udane, mam nadzieję, że nie będę musiał długo czekać na kolejne!”

Zuza

„Jestem pisarką i autorką kilku książek, mimo to strona ta i Kasia, która ją prowadzi wiele mnie nauczyła, dzięki niej mogę doskonalić mój warsztat.”
Warsztaty Kreatywnego Pisania: Opowiadanie
2020-02-23T09:09:48+00:00
„Jestem pisarką i autorką kilku książek, mimo to strona ta i Kasia, która ją prowadzi wiele mnie nauczyła, dzięki niej mogę doskonalić mój warsztat.”

Ola

„Dobry warsztat jest czymś, nad czym trzeba pracować. Mam w rodzinie śpiewaka operowego: uznany talent i doświadczenie nie zwalniają z ćwiczeń, również pod okiem nauczycieli. Uważam, że to norma w każdej dziedzinie, nie tylko muzyce.
Z Kasią pracuję od kilku lat, szlifując manuskrypt. Nikt go za mnie nie napisze – bo i nie w tym rzecz – za to cenne jest wsparcie osoby, która spojrzy na tekst trzeźwo, zauważy co w nim dobre – ale i zauważy luki, problem z tempem narracji, okazyjne pójście na łatwiznę, czy też po prostu miejsca, z których warto wyciągnąć więcej.
Kasia podchodzi do pracy nad manuskryptem z olbrzymim zaangażowaniem. Oprócz intuicji (ważnej!), ma doświadczenie i przygotowanie zawodowe – a to czuć. I to jest świetna sprawa, bo jej uwagi są konkretne i pomagają ulepszyć tekst, ale jest też miejsce na wszelkie meta-dyskusje, które pozwalają się rozwijać.”
Warsztaty Kreatywnego Pisania: Opowiadanie
2020-02-23T09:10:10+00:00
„Dobry warsztat jest czymś, nad czym trzeba pracować. Mam w rodzinie śpiewaka operowego: uznany talent i doświadczenie nie zwalniają z ćwiczeń, również pod okiem nauczycieli. Uważam, że to norma w każdej dziedzinie, nie tylko muzyce. Z Kasią pracuję od kilku lat, szlifując manuskrypt. Nikt go za mnie nie napisze – bo i nie w tym rzecz – za to cenne jest wsparcie osoby, która spojrzy na tekst trzeźwo, zauważy co w nim dobre – ale i zauważy luki, problem z tempem narracji, okazyjne pójście na łatwiznę, czy też po prostu miejsca, z których warto wyciągnąć więcej. Kasia podchodzi do pracy nad manuskryptem z olbrzymim zaangażowaniem. Oprócz intuicji (ważnej!), ma doświadczenie i przygotowanie zawodowe – a to czuć. I to jest świetna sprawa, bo jej uwagi są konkretne i pomagają ulepszyć tekst, ale jest też miejsce na wszelkie meta-dyskusje, które pozwalają się rozwijać.”

Kinga

„Kasia, a więc jej filmy, wspólne rozmowy i dyskusja na temat moich tekstów dały mi nowe spojrzenie na pisanie, rozwiały pewne obawy i (jakkolwiek by to nie brzmiało) rozmowy dały mi możliwość ROZMOWY. Rozmowy z kimś równie zakręconym pisarsko jak ja. Dzięki! Niewyobrażalnie to cenne kiedy wszyscy wokół pytają, po co pisać, dziwią się, że poświęcam czas na coś tak nudnego, a jeśli przeczytają coś mojego autorstwa to albo się bezkrytycznie zachwycają, albo nie mówią nic. Dzięki razy wiele!”
Warsztaty Kreatywnego Pisania: Opowiadanie
2020-02-23T09:10:31+00:00
„Kasia, a więc jej filmy, wspólne rozmowy i dyskusja na temat moich tekstów dały mi nowe spojrzenie na pisanie, rozwiały pewne obawy i (jakkolwiek by to nie brzmiało) rozmowy dały mi możliwość ROZMOWY. Rozmowy z kimś równie zakręconym pisarsko jak ja. Dzięki! Niewyobrażalnie to cenne kiedy wszyscy wokół pytają, po co pisać, dziwią się, że poświęcam czas na coś tak nudnego, a jeśli przeczytają coś mojego autorstwa to albo się bezkrytycznie zachwycają, albo nie mówią nic. Dzięki razy wiele!”
0
0
Warsztaty Kreatywnego Pisania: Opowiadanie

Komentarze

Komentarze